SportVijesti

20. SPLIT MARATHON Pobjednici Ndiwa Kipkurui Sakong iz Kenije i Hrvatica Nikolina Šustić Stanković – Kenijci Hillary Kiptum Mai Kimaiyo i Vivian Jerop Kemboi slavili u polumaratonu

Utrku maratona završilo je 586 natjecatelja

U organizaciji Maraton kluba ‘Marjan’ održan je ’20. Split marathon 2020 u sklopu kojeg su održane utrke maratonske štafete, utrka građana na 5 km, utrka polumaratona te maratona.

Utrku maratona završilo je 586 natjecatelja, od čega 132 žene i 454 muškaraca, pobijedio je Ndiwa Kipkurui Sakong iz Kenije, dok je u ženskoj konkurenciji slavila Hrvatica Nikolina Šustić Stanković.

Božidar Željezić iz Ivanca istrčao je novi osobni rekord s vremenom 3:56:41,čime je osvojio 222. mjesto ukupno i drugo u kategoriji M65

Utrku polumaratona završilo je ukupno 1.608 natjecatelja, od čega 549 žena i 1059 muškaraca, ukupni i pobjednik u konkrenciji muškaraca je Hillary Kiptum Mai Kimaiyo iz Kenije, dok je kod žena slavila Vivian Jerop Kemboi, također iz Kenije.