SportVijesti

27. CROSS LIGA DRAVA Četvrti puta zaredom Dinko Solić i Lea Mrak najbrži na 5600 metara – Marija Kosi i Luka Radetić pobjednici trke na 2000 metara

Varaždin – Utrkama 4. kola 27. Cross lige Drava 2019. u šest se kategorija odazvao 141 trkač i trkačica.

Na najdužoj trkačkoj dionici od 5600 metara u konkurenciji 52 muškarca pobijedio je Dinko Solić, drugi je bio Saša Horvat, treći Tihomir Cenko.

Neven Jurković na cilj je stigao četvrti, Vjekoslav Vorih osvojio je 7., Ivica Plantak 8., Josip Jakop 40., a Marin Kereša 44. mjesto, svi redom članovi Trkačkog kluba Ivančica.

Među 7 žena najbrža je bila Lea Mrak, ispred Ivane Grabar i Vande Balaž.

Na  2.000 metara trčanja među 13 žena pobijedila je Lucija Jakopović, kod 23 muška Matija Marciuš, dok je Zvonimir Jakop iz Trkačkog kluba Ivančica osvojio 3. mjesto.

Kod hodača na 2.000 metara pobijedili su Mladen Balažić i Valentina Škvorc, kod nordijskih hodača na 2.000 metara pobijedili su Darinka Kolarić i Davor Hostić.

Kod najmlađih, na dužoj dionici od 800 metara pobijedili su Leona Mašić i Antun Mraz, a na 400 metara najbrži su bili Jakov Pavlic i Jana Vajagić.