SportVijesti

NOGOMET 4. Nogometna liga Čakovec-Varaždin: Pobjede Ivančice i Omladinca u subotnjim utakmicama

Dvije vrlo dobre i zanimljive utakmice

Ivanec – U utakmici 11. kola 4. Nogometne lige Čakovec – Varaždin, Ivančica je pobijedila Nedelišće s 2:1 (0:0).

Strijelci za Ivančicu bili su Neven Vukman i Dominik Božak s 11 metara, te Patrik Kirić za goste.

Igralo se po skliskom terenu pred oko 250 gledatelja na Gradskom stadionu u Ivancu, koji su gledali vrlo dobru utakmicu.

Požrtvovno, borbeno, na trenutne i preborbeno, često i grubo, i s malo izglednih situacija za golove iz razloga jer se s obje strane igralo dosta odgovorno.

Ivančica je imala više od igre, a Nedelišće bolje prigode i više njih, a najbolju nisu iskoristili sredinom prvog dijela kada je domaći vratar Emanuel Andreić obranio 11-erac Juraku.

I u nastavku se igralo taktički dosta odgovorno, pa su izostale značajnije gol prigode, no Nedelišće je u 54. minuti bilo jako blizu vodstva, s obzirom na to da je Kirić nakon lijepe akcije šutirao s 15-16- metara, a lopta udarila u stativu.

Promjena rezultata stiže u 60. minuti nakon atipične, rekli bismo smušene reakcije obrane Nedelišća.

Naime, lopta koju je skoro s centra pred njihov gol uputio Tomislav Jagić ‘putovala’ je u visokom luku, da bi je u 16-ercu mirno dočekao Neven Vukman i neometan, staloženo poslao glavom u mrežuza 1:0.

No vodstvo Ivančice nije dugo potrajalo, s obzirom na to da je u 69. minuti izjednačio Patrik Kirić.

Kako je susret odmicao, tempo nije jenjavao, bilo je nekih polu-izglednih prigoda, a  ‘meč-loptu’ za goste imao je Vizinger koji je neometan, s nekoliko metara glavom poslao loptu ponad vratiju domaćina.

Taj je promašaj goste ‘skupo koštao’, s obzirom na to da je nakon nespretnog igranja rukom njihovog obrambenog igrača u 16-ercu, iz opravdano dosuđenog jedanaesterca Dominik Božak poslao vratara desno, a loptu u lijeve rašlje za pobjedu Ivančice 2:1 i svoj 13. ovosezonski gol, koji ga drži na vrhu najboljih strijelaca lige.

Do kraja nije bilo izgledniji gol-šansi, pa je tako Ivančica upisala pobjedu nad, definitivno, jednim od najneugodnijih športskih suparnika, s kojim je u prošlosti dosta loše prolazila.

Nedelišće se pokazalo možda i najboljom momčadi s kojom je Ivančica igrala ove sezone na svom terenu i njihov položaj u sredini tablice vjerojatno nije realni pokazatelj kvalitete kojom ova momčad raspolaže.

Utakmicu je dijelom pokvarilo čak 10 žutih kartona, po pet s obje strane, od čega većina zbog preoštrih startova diejlom uzrokovanih klizavim terenom, neki zbog prigovora vrlo dobrom sucu Marku Fletenu.

Iako sudac nije imao značajnijih pogrešaka, gostujući trener je jako često prigovarao i njemu i delegatu Pajtaku i time nepotrebno stvarao nervozu, a za psovke dijela navijača Nedelišća i pljuvanja prema službenim osobama teško je naći prikladne riječi.

Jest da je utakmica bila neizvjesna, uzbudljiva i teška za kontrolirati emocije, no ipak se bez elementarnih kulturnih navika ne bi smjelo doći na nju, a razloge poraza, umjesto u sucu i delegatu, prije svega, ‘potražiti’ u nespretnosti svojih igrača.

Ivančica – Nedelišće 2:1

U drugoj subotnjoj utakmici Omladinac je u Novom Selu Rok pobijedio Međimurec rezultatom 4:2

U nedjelju u 10 sati igraju Sloga Čakovec – Mladost Sveta Marija, a u 14 sati Jalžabet – Bednja, Dinamo (D) – Zelengaj, Dubravka-Zagorac – Mladost Komet, Nedeljanec – Mladost (P).

Nakon nepotpunog 11. kola vodi Bednja s 28 bodova i susretom manje, druga je Ivančica s 26, treći Dinamo Palovec s 22 (-1), četvrti Nedeljanec s 19 (-1)…

Omladinac – Međimurec (Foto: NK Međimurec Facebook)