SportVijesti

NOGOMET Ivančica – Dubravka–Zagorac 5:1

Ivančica je bila osjetno bolja cijeli susret, evidentno je, kvalitetnija momčad

Ivanec – U utakmici 5. kola 4. Nogometne lige Čakovec – Varaždin, nogometaši Ivančice u Ivancu su pobijedili Dubravku – Zagorac s 5:1, poluvrijeme 2:0.

Tri gola za Ivančicu postigao je Dominik Božak, a po jednog Leon Gregur i Tomislav Jagić, dok je gol za Dubravku-Zagorac postigao Jure Copić iz 11-erca.

Ivančica je bila osjetno bolja cijeli susret, kvalitetnija je momčad, te je utakmicu dobila bez većih napora, onako polu-laganim tempom, ali uz angažiranu, ozbiljnu i dopadljivu igru, ne dopustivši gostima nijednu ozbiljnu situaciju.

Nakon laganog zagrijavanja Ivančani su poveli su golom Leona Gregura u 5. minuti, koji je Kolarekovu loptu upućenu s lijeve strane glavom poslao u gol za 1:0. Uslijedio je u 8. minuti zanimljiv prodor Kolareka koji je u zadnji trenutak blokiran od strane obrane gostiju, u 15. minuti Božak je s ruba šesnaesterca šutirao malo pored gola.

To je bio uvod u povećanje vodstva koje je uslijedilo u 23. minuti, nakon što je Vrbanić odigrao dupli pas s Dominikom Božakom, koji je s 15-ak metara efektno lobao gostujućeg vratara Antonia Kneževića, te loptu, koja se okrznula gredu, poslao u mrežu za 2:0. Do kraja poluvremena bilježimo dvije dobre situacije za Vrbanića i Božaka, no nije bilo rezultatske promjene.

Drugo poluvrijeme Ivančica je odigrala još sigurnije, komotnije, no i konkretnije, odnosno efikasnije, pa je tako dva puta zabio Tomislav Jagić, jednom Božak, da bi u zadnjim trenucima iz opravdano dosuđenog 11-erca finalnih 5:1 postavio Jure Copić.

Tako je Ivančica nastavila odličan niz, te nakon pet kola ima 13 bodova i prva je na tablici.

S druge strane, Dubravka-Zagorac je razočarala, nije niti sjena momčadi koja je u zadnjem kolu sezone 2017/2018 1. Županijske lige u ključnoj utakmici pobijedila Ivančicu, koja je tada odigrala sjajnu polusezonu, s 11 pobjeda jednim remijem i jednim porazom.

U ostalim subotnjim utakmicama Mladost Sveta Marija je slavila u Nedelišću s 2:0, a Nedeljanec s 3:0 u Novom Selu Rok kod Omladinca.

U nedjelju u 10 sati se sastaju Sloga Čakovec i Zelengaj, a od 16 sati derbi kola igraju Bednja i Dinamo Palovec, igraju još i Jalžabet i Dinamo Domašinec, te Međimurec i Mladost Komet.

Nakon nepotpunih pet kola vodi Ivančica s 13 bodova, Bednja i Dinamo Palovec imaju po 10, uz susrete manje.