SportVijesti

NOGOMET Lepoglava – Neretva 5:2; četiri gola Valentine Kupčić za prvo slavlje u sezoni

Lepoglava je tijekom cijele utakmice 'izgarala' na terenu za svaku loptu i došla do zaslužene pobjede

Novi Golubovec – Nogometašice Lepoglave su u utakmici 6. kola Prve hrvatske nogometne lige  za žene pobijedile Neretvu s 5:2 i tako izborile svoju prvu pobjedu u novoj prvenstvenoj sezoni.

Četiri pogotka za Lepoglavu postigla je sjajna Valentina Kupčić, jednog Leona Požgaj, dok su pogotke za Neretvu postigle Veronika Terzić u 40. i Gabrijela Dugandžić u 78. minuti utakmice.

K tome, domaća ekipa u 51. minuti nije iskoristila kazneni udarac, iz kojeg je Leona Požgaj pogodila stativu.

Nogometašice ŽNK Lepoglava od samog su početka utakmice preuzele terensku inicijativu, stvarale prigode, a prvu je imala Leona Požgaj već u 3. minuti, ali je lopta završila u gol-autu.

Ubrzo zatim, nakon ubačaja s lijeve strane Valentine Kupčić, loptu je majstorski zahvatila Leona Požgaj i sa nekih 14 metara pogodila lijevi kut vratarke Kešina za vodstvo od 1:0.

Redale su se prigode, u 25. minuti i u 30. ali nedostajala je preciznost u završnici.

U 36. minuti  Valentina Kupčić  je izvela slobodan udarac s nekih 25 metara i silovitim udarcem zatresla mrežu, lopta je završila pod gredom za vodstvo domaćina od 2:0.

Minutu kasnije ista igračica u solo akciji s lijeve strane pogađa donji lijevi kut gostujuće vratarke za vodstvo od 3:0.

Gostujuća ekipa je smanjila vodstvo na 1:3, pogodak je postigla Veronika Terzić iz slobodnog udarca s desne strane na nekih 18 metara kada je lopta završila pod gredom u mreži vratarke Simone Murić.

U 44. minuti odličnom intervencijom istakla se domaća vratarka Murić, a u 51. minuti sudac Ivan Slunjski koji je odlično vidio utakmicu pokazao je na bijelu točku nakon igranja rukom jedne gostujuće igračice u 16-stercu.

Kazneni udarac izvela je Leona Požgaj ali je lopta pogodila stativu.

Od tada je gostujuća je ekipa zaigrala oštrije u duelima i domaće igračice često su se previjale na terenu, dodijeljena su četiri žuta kartona gostujućim igračicama, a rezultat oštre igre bio je izlazak domaće igračice Valentine Mrkoci u 62. minuti utakmice koju je zamijenila Stefany Štefanec.

U 67. minuti nakon oštrog starta u 16-stercu gostujuće ekipe, sudac je dosudio kazneni udarac kojeg je realizirala Valentina Kupčić za vodstvo od 4:1.

U 71. minuti Valentina Kupčić izvela je slobodni udarac s nekih 25 metara i ponovno postigla efektni pogodak za vodstvo od 5:1.

Gostujuća ekipa je u 78. minuti ‘zatresla’ stativu, a u 78. je Gabrijela Dugandžić postigla drugi pogodak za smanjenje vodstav Lepoglave na 5:2.

Lepoglava je tijekom cijele utakmice ‘izgarala’ na terenu za svaku loptu i predvođena sjajnom Valentinom Kupčić došla do zaslužene pobjeda koja joj puno znači u nastojanjima očuvanja prvoligaškog statusa.

Lepoglava ima 4 boda i nalazi se na šestom, a vodeći je Split s 18 bodova.

U sljedećem kolu Lepoglava je u Zagrebu gost Agrama.