SportVijesti

NOGOMET Županijski kup: Klenovnik – Ivančica 2:4 – evo i ostalih rezultata subotnjih utakmica

Klenovnik pružio dobar otpor Ivančici

Klenovnik – U utakmici 2. kola kupa Županijskog nogometnog saveza Varaždin, Ivančica je u Klenovniku pobijedila istoimenog domaćina s 4:2, poluvrijeme 2:1.

Županijski trećeligaš Klenovnik pružio ‘žilav’ otpor ivanečkoj momčadi, na mahove bio ravnopravan, katkad i nešto bolje stajao na terenu, no prevagnulo je iskustvo i individualna kvaliteta, koja je Ivančici donijela nastavak kup natjecanja, a Klenovniku njegova igra častan oproštaj.

Koliko je bilo zanimljivo i rezultatski neizvjesno govori i činjenica da je prvi poveo Klenovnik, golom Gorana Rudničkog iz 11-erca, a do kraja poluvremena je Ivančica s dvama zgodicima Dominika Božaka, drugog iz 11-erca, na odmor otišla s minimalnom prednošću.

U uvodnom dijelu nastavka Marko Žuliček povećao je vodstvo Ivančice na 3:1, i kada se očekivalo rutinsko privođenje utakmice kraju, domaćin je zaigrao bolje, te iz novog jedanaesterca, opet preko Gorana Rudničkog, smanjio na 2:3 i opet unio rezultatsku neizvjesnost.

Iako, i nije baš imao neke ozbiljnije prigode za poravnanje, s obzirom na to da je Ivančica uglavnom kontrolirala igru, da bi preko Tomislav Jagića, nakon izvrsne asistencije Daria Ribića, u finišu susreta došla u vodstvo 4:2 i prekinula sve dvojbe oko konačnog ishoda susreta.

Spomenimo da je utakmica odigrana u jako lijepom ambijentu, pred oko 150 gledatelja, te da je prvu utakmicu za seniorsku momčad Ivančice odigrao Neven Vukman, koji se u svoj matični klub vratio nakon više od 20 godina i, nedvojbeno, njegovo će iskustvo puno značiti u nadolazećoj sezoni u 4. Nogometnoj ligi Čakovec – Varaždin.

S druge strane, Klenovnik je pokazao da njegovo ambicije koje sežu u borbu za vrh treće županijske lige, i nisu baš bez temelja.

Ostali rezultati subotnjih utakmica:

PETRIJANEC: Orač – Bukovčan 4-3
GLOBOČEC: Gora – Novi Marof 1-3
VARAŽDIN: Sloboda-ŠN – Jalžabet 4-1
ŠEMOVEC: Mladost (Š) – Polet (C) 5-3
SELNIK: Plitvica (S) – Nedeljanec 4-5 (1-1)

U nedjelju, 18.kolovoza, s počecima u 17:30 sati, igraju:

PETRIJANEC: Orač – Bukovčan
GLOBOČEC: Gora – Novi Marof
VARAŽDIN: Sloboda-ŠN – Jalžabet
KLENOVNIK: Klenovnik – Ivančica
ŠEMOVEC: Mladost (Š) – Polet (C)
SELNIK: Plitvica (S) – Nedeljanec

18.08.2019. (nedjelja) u 17:30 h:
SVETI ILIJA: Obreš – Mladost (S)
NOVA VES: Nova Ves – Varteks
JURKETINEC: Omladinac – Zelengaj
LUDBREG: Podravina – Bukovčan 27
VRBANOVEC: Dinamo 01 – Plitvica (G)
BABINEC: Dinamo (B) – Drava
VIDOVEC: Budućnost – Bednja
PODEVČEVO: Čevo – Dubravka-Zagorac
VŽ TOPLICE: Mladost (VT) – Polet (T)

21.08.2019. (srijeda) u 17:30 h:
ČIČKOVINA: Razvitak – Varaždin

 

 

Tags

Povezani Članci

Close