SportVijesti

RUKOMET Ivančica Ivanec – Ilova 32:30 (11. kolo 2. HRL Sjever)

U momčadi Ivančice najefikasniji igrači bili su Filip Canjuga i Bruno Horvatić, kod gostiju Dino Ivanić

Ivanec – Rukometaši Ivančice Ivanec pobijedili su Ilovu iz Grubišnog polja s 32:30, poluvrijeme 21:15, u utakmici 11. kola Druge hrvatske rukometne lige Sjever odigrane u dvorani srednje škole Ivanec.

Domaća momčad u utakmicu je ušla motivirana, s jakom željom da izbori pobjedu, no do nje je došla teže od očekivanog iako je suparnik bila posljednjeplasirana momčad sa samo jednim osvojenim bodom, a na na utakmicu stigla sa svega sedam igrača, tj. bez ijedne rezerve.

Domaća momčad je u 11. minuti povela sa 7:4, u 21. minuti imala je prednost od 5 golova i vodstvo od 14:9, da bi nakon 30 minuta igre rezultat bio 21:15.

U nastavku utakmice Ivančica  je  u 35. minuti došla do prednosti od 9 golova, rezultat je bio 24:15, ali tada  je gostujuća momčad postigla 4 gola zaredom i smanjila vodstvo domaćina na 5 razlike, koje se održalo sve do 51. minute, kada je na semaforu stajao rezultat 29:24.

U finišu utakmice pala je koncentracija domaćih igrača, zaredali su promašaji, što je  borbena gostujuća momčad iskoristila te je u 59. minuti smanjila vodstvo domaćina na svega 2 gola razlike, bilo je 31:29, ali tada je s krilne pozicije gol odluke postigao Lovro Divjak za mirniju završnicu i pobjedu domaće momčadi.

U momčadi Ivančice najefikasniji igrači bili su Filip Canjuga i Bruno Horvatić s po 6 postignutih golova, slijede Leon Grahek i Patrik Fodrek s po 5, Matija Kušen i Mihael Pečatnik s 3, Vedran Huđ s 2, te Luka Štefanko i Lovro Divjak s po 1 postignutim golom.

Vratar Alen Grd nanizao je 9 obrana u prvom poluvremenu kao i Nikola Geci u drugom dijelu.

U gostujućoj momčadi najučinkovitiji je bio Dino Ivanić s 12 postignutih golova, dok je vratar Andrej Bijelić imao 9 obrana.

Vodeća momčad lige je Sisak s 19 osvojenih bodova, na drugom mjestu je Petrinja s 18, treća je Rugvica s 15, dok se Ivančica Ivanec nalazi na devetom mjestu sa 10 osvojenih bodova.

U sljedećem kolu Ivančica je gost Ludbrega.