SportVijesti

RUKOMET Ivančica Ivanec – Rugvica 29:25 (8. kolo 2. HRL Sjever)

Ivanec – Rukometaši Ivančice Ivanec pobijedili su Rugvicu s 29:25, poluvrijeme 13:9, u utakmici 9. kola Druge hrvatske rukometne lige Sjever koja je odigrana u dvorani srednje škole Ivanec.

Nakon  početnih 3:3 u 10. minuti, domaća momčad je u 18. minuti povela sa 6:4, zatim u 22. minuti imala prednost od 4 gola i vodstvo od 9:5, u 25. minuti bilo je 11:6, a poluvrijeme je završilo sa 13:9. U tom periodu ističemo vratara Alena Grda koji je za 30 minuta nanizao 11 obrana i bio ključni igrač domaće momčadi.

U nastavku utakmice domaćin je održavao razliku od 3 do 5 golova, dok je u 34. minuti prednost iznosila visokih 7 golova i na semaforu je stajao rezultat 17:10.

U finišu utakmice gostujuća momčad se u 51. minuti približila na minus 2 i 21:23 , međutim Filip Vidoni, Patrik Fodrek i Mihael Pečatnik ‘zabili’ su zaredom tri gola za domaćina i ponovno je bilo 5 razlike, 26:21, u 54. minuti što je garantiralo mirniju završnicu utakmice.

Ivančica je izborila vrlo bitnu pobjedu i to nad momčadi koja je držala drugu poziciju na prvenstvenoj tablici.

U momčadi Ivančice najefikasniji igrač bio je Matija Kušen sa 6 postignutih golova te je uz vratara Alena Grda koji je nanizao 18 obrana bio najbolji kod domaćina. Marko Posavec i Filip Vidoni postigli su po 5, Vedran Huđ 4, Leon Grahek 3, a Filip Canjuga, Mihael Pečatnik i Patrik Fodrek po 2 gola.

U gostujućoj momčadi najefikasniji  je bio Matija Vrbić sa 6 golova, dok se istaknuo i rezervni vratar Marko Purma koji je ušao u 36. minuti i imao 8 obrana uz jedan obranjeni sedmerac.

Vodeća momčad lige je Petrinja sa 16 bodova, Sisak je drugi s 15, dok se Ivančica Ivanec je na 10. mjestu s 8 osvojenih bodova.

Ivančica Ivanec u sljedećem kolu odlazi u Varaždin, gdje igra s Varaždinom 1930 II.