SportVijesti

RUKOMET Ivančica Ivanec – ZG Dubrava 27:26

Ivanec – Rukometaši Ivančice pobijedili su ZG Dubravu Zagreb sa 27:26 (10:14) u utakmici 23.kola Druge hrvatske rukometne lige Sjever odigrane u dvorani srednje škole Ivanec pred oko 200 gledatelja.

U uzbudljivoj i rezultatski neizvjesnoj utakmici pobjednik je odlučen u samom finišu utakmice  gdje su domaći igrači ‘izgarali’ na terenu za svaku loptu, kontrolirali rezultat i zasluženo slavili.

Ivančani su u 13. minuti poveli sa 6:2 i imali priliku da se ‘odlijepe’ na 7 do 8 golova razlike, međutim zapucali su nekoliko napada i dozvolili iskusnoj gostujućoj momčadi da u 23. minuti izjednači rezultat na 8:8.

U tom vremenskom periodu domaćin je imao oscilacije u igri i bio nezadovoljan sa pojedinim sudačkim  odlukama, dok je gostujuća momčad iskoristila svoju priliku i nakon 30 minuta igre vodila sa 14:10.

U nastavku utakmice, tj. u 34. minuti gosti su imali prednost od  6 golova i vodstvo od 17:11, međutim tada je Vedran Huđ preuzeo ‘dirigentsku palicu’ i sa šest svojih golova domaću momčad poveo prema pobjedi.

Veliki doprinos su dali i Matej Šagij,  Marko Maloić te domaći vratar Nikola Geci sa 8 svojih obrana u drugom poluvremenu od ukupno 13, što je rezultiralo izjednačenju rezultata u 43. minuti na 18:18.

Domaća momčad je daljnji tijek utakmice odigrala maestralno, u 47. minuti povela sa 20:18, u 54. minuti golom Šagija imala vodstvo od  25:23, zatim je strijelac bio Huđ za 26:24, a jedan od ključnih golova postigao je Maloić u 58. minuti za vodstvo od 27:25, nakon čega su gosti uspjeli tek samnjiti za minimalan poraz.

Najefikasniji igrači u domaćoj momčadi bili su Vedran Huđ i Marko Maloić sa po 6 postignutih golova, Matej Šagij postigao je 5, Filip Vidoni i Marko Posavec po 3, Matija Kušen  2, te Dino Koranić i Zoran Vidoni po 1 gol.

Bila je to ujedno derbi utakmica kola, nakon koje su Ivančani zadržali drugo mjesto sa 36 osvojenih bodova, jednim manje od vodećeg Preloga.

U slijedećem kolu Ivančica odlazi u Varaždin gdje igra utakmicu sa GRK Varaždin 1930 II.