SportVijesti

ŠAHOVSKI KLUB IVANEC Pobjednik prvog turnira „Ivanečki vitezovi“ je Goran Šegović iz Varaždinskih Toplica

U konkurenciji kadeta nastupilo je 39 šahista i šahistkinja, oni su odigrali 2 kola švicarskim sistemom, a njihov poredak objavit će se nakon svih sedam održanih turnira

Horvatsko – U organizaciji Šahovskog kluba Ivanec u petak navečer  je u hotelu Orion odigran je  prvi turnir pod nazivom „Ivanečki vitezovi“ i to u kategoriji seniora i kadeta.

Seniori su odigrali švicarski sistem u 9 kola, u konkurenciji 24 šahista pobijedio je Goran Šegović, član ŠPK Mladost iz Varaždinskih Toplica s 9 osvojenih bodova, drugo mjesto zauzeo je Ivan Fodor, član ŠK Goran Lopatinec iz Pleškovca, dok je treće mjesto osvojio Ivor Colev, član ŠK Stridon iz Štrigove.

Najbolje plasirana šahistkinja bila je Vera Ister, članica ŠD Varaždin na 11. mjestu s 5 osvojenih bodova.

Trojica najbolje plasiranih šahista primila su medalje organizatora.

U konkurenciji kadeta nastupilo je 39 šahista i šahistkinja, oni su odigrali 2 kola švicarskim sistemom u trajanju 30 minuta, a njihov poredak objaviti  će se nakon svih sedam održanih turnira.

Sljedeći turnir održat će se 6. prosinca  s početkom u 18 sati.