SportSvijetVijesti

TRČANJE Nikolina Šustić Stanković prvakinja svijeta na 100 kilometara, Varaždinac Antun Belošević 3. u kategoriji M60

Plus novi državni rekord u vremenu 7:20:34

U Svetom Martinu na Muri održano je 30. Svjetsko prvenstva u trčanju na 100 km na kojemu je sudjelovalo 350 trkača i trkačica iz 41 zemlje svijeta.

U najdužoj službenoj atletskoj disciplini titulu svjetske prvakinje osvojila je Nikolina Šustić Stanković s novim hrvatskim rekordom – 7:20:34.

U ekipnom poretku Japan je osvojio prvo mjesto, Južnoafrička Republika drugo, a Hrvatska, za koju su uz Nikolinu, nastupile i Veronika Jurišić, Antonija Orlić, Paula Vrdoljak i Adrijana Šimić, osvojila je broncu.

U konkurenciji muškaraca ekipini prvaci su također Japanci, čiji je Hideaki Yamauchi s vremenom 6:28:05 pojedinačni svjetski prvak, drugi su bili trkači iz Južnoafričke Republike, treći Nijemci, dok je hrvatska muška reprezentacija (Dejan Radanac, Goran Selanec i Zdravko Jadrijev) osvojila 12. mjesto.

U kategoriji veterana M60 Antun Belošević iz Trkačkog kluba Marathon 95 je osvojio brončanu medalju s vremenom 9 sati, 50 minuta i 53 sekunde.