Sport

U derbiju kola Varteks slavio protiv Poleta iz Svetog Martina na Muri rezultatom 4:0

Pobjedom se Varteks probio na prvo mjesto prvenstvene ljestvice te najavio odličnu jesen

U derbiju 5. kola 4.MŽNL Čakovec – Varaždin, nogometaši NK Varteksa svladali su Polet iz Svetog Martina na Muri s visokih 4:0.

U krasnom ambijentu na igralištu u Sračincu, Bumbari su poveli već u 10. minuti nakon što je Šoštarić ubacio loptu na nekih desetak metara, a Novoselec je glavom, kraj skamenjene obrane gostiju, poslao u mrežu.

Varteks je nakon vodstva dominirao, imao još prilika. U nastavku su gosti mogli i izjednačiti, no golman Domjan odlično je reagirao.

U 73. minuti Karić je sjajno poslao loptu u prazan prostor, utrčao je Šoštarić i rutinirano, s nekih 14 metara, povisio na 2:0. Ostalo je bila stvar tehnike.

Na 3:0 povisio je Modrć tri minute kasnije, a konačnih 4:0 postavio je Novoselec svojim drugim golom sedam minuta prije kraja.

Ovom se pobjedom Varteks probio na prvo mjesto prvenstvene ljestvice te najavio svoju odličnu jesen.