Sport

Varteks otkinuo bod favoriziranim Osječanima

Podjela bodova u odgođenom srazu Varteksa i Osijeka II

NK Varteks se u odgođenoj utakmici 19, kola 3. HNL Istok protiv lidera prvenstva, Osijeka II, pobrinuo za iznenađenje kola te protiv favoriziranog protivnika “izvukao” bod. Utakmica je završila s rezultatom 1:1, a pogotke su zabili Šimićić za goste, te Šoštarić za Bumbare.

U prvom dijelu utakmice gledali smo nogomet bez puno prilika, a bolje su se u toj situaciji snašli gosti, koji su bili opasniji na terenu, posebno iz prekida i udaraca iz kuta. Nagradili su svoj trud u 31. minuti, kada Šimičić zabija za 1:0 vodstvo gostiju. Malo je nedostajalo Posavcu da zaustavi taj udarac, no nije imao sreće i lopta je završila u golu.

Gosti iz Osijeka pokušavali su do kraja prvog dijela utakmice povećati svoje vodstvo, no to im nije pošlo za rukom, a kako to biva u nogometu, onaj tko ne iskoristi svoje prilike, biva kažnjen.

Za kaznu se u drugom dijelu utakmice pobrinuo danas ponajbolji igrač Bumbara, Tihomir Šoštarić iz slobodnog udarca. U 59. minuti utakmice nakon prekršaja na Kuharu u izglednoj šansi dvadesetak metara od gola Osijeka, Šoštarić je odmjerenim udarcem prevario vratara gostiju te zabio za izjednačenje i početak ludila na tribinama.

Do kraja susreta vidjeli smo još nekoliko akcija na obje strane poput udarca iz kuta u 83. minuti, kada je Šalinović izbliza pokušao iznenaditi Posavca, no golman Varteksa bio je spreman na to i obranio njegov pokušaj. U prvoj minuti sudačke nadoknade još jednom se istaknuo Šoštarić, kada se našao sam pred šesnaestercem domaćina i sam protiv dva igrača Osijeka, no gosti su se uspjeli obraniti.

Neočekivan bod protiv favoriziranog Osijeka zasigurno će dobro doći momčadi Želimira Orehovca te biti vjetar u leđa, jer već u nedjelju čeka ih utakmica s Croatiom Đakovo, izravnim konkurentom na tablici, koja im trenutno “bježi” za tri boda. Utakmica se igra u nedjelju na SRC Sloboda s početkom u 16:30 sati.